Bc. Anna Legátová

Vítejte na mých osobních stránkách!

Aktuálně jsem studentkou navazujícího magisterského studia na PřF UK, studuji obor buněčné biologie a konkrétně se zaměřuji na biologii nádorovou. S tím se pojí i má aktuální laboratorní praxe v BIOCEVU, která se specializuje na invazivitu a tvorbu metastáz.

Zároveň od roku 2020 pracuji jako laborantka na Katedře učitelství a didaktiky biologie.

K první pomoci mě přivedlo trénování. Od malička se závodně věnuji badmintonu, s čímž se pojí i jakási povinnost trénovat mladší ročníky. Byly to právě dlouhodobé pobyty na soustředěních s malými dětmi, díky kterým jsem se v roce 2019 rozhodla stát zdravotníkem.

První pomoc na PřF UK mě velmi chytla, proto jsem, když mi po absolvování kurzu ZZA bylo nabídnuto stát se součástí lektorského týmu, nabídku s potěšením přijala. Ovládat alespoň základy první pomoci by podle mého názoru měl umět opravdu každý, jsem tak velmi ráda za to, že se na šíření těchto znalostí mohu podílet.

Kromě předávání a šíření dovedností, znalostí a zajímavostí, které mě osobně přijdou důležité, zábavné či fascinující, se také ráda poflakuju po přírodě, probírám se štosy fantasy knih a vychutnávám si okouzlující vůni a kvalitní chuť (převážně zelených) čajů.

Kontakt: anna.legatova@natur.cuni.cz