cs

Modul 1:  slovíčka a výslovnost

základní přehled anglických slovíček

Modul vytvoření v aplikaci Quizlet na trénování slovíček výslovnosti formou tzv. "flashcards". Budou s evám ukazovat jednotlivá česká/anglická slovíčka a klepnutím na ikonu "Audio" se ozve i to, jak se vyslovují. Slovíčka jsou rozdělena do tematických sad ("resuscitace", "volání", "krvácení"...)

Na této platformě se nachází všechna slovíčka v interaktivní podobě. Slovíčka je zde možné studovat ve formě oboustranných kartiček (flashcards). Z jedné strany je vždy česká fráze a z druhé anglický překlad, v nastavení lze nastavit, která strana se bude objevovat jako první.

Mimo tuto základní aktivitu se zde nachází i další možnosti, jak si anglická slovíčka procvičit:

  • v sekci learn je možné volit překlad fráze formou výběru jedné správné odpovědi;
  • část write je zaměřena na procvičování psaní;
  • dále si zde lze natrénovat i poslech v oddílu spell;
  • další aktivitou je vygenerovaný testsmíchaný z různých otázek na daný set;
  • poslední dvě aktivity se týkají doplňkových her.

V seznamu slovíček je možné některé fráze označit hvězdičkou a ty pak studovat zvlášť v rámci všech studijních módů. Zároveň se zde nachází ikona megafonu, po jejímž stisknutí se daná fráze přehraje.

Slovíčka jsou zde rozdělena do složek podle toho, jakého téma se týkají. Jednotlivá témata tedy lze studovat samostatně, nebo si je můžete pospojovat do větších celků. V případě spojování je třeba po rozevření nějakého setu kliknout na tři tečky pod flashcards a zvolit možnost combine. Poté si stačí zvolit, co vše byste rádi procvičovali.

Zároveň bychom Vás rádi upozornili, že k úplnému využití aplikace je nutná registrace či přihlášení k již existujícímu účtu. V případě, že účet na quizletu nemáte a ani se nechcete registrovat, tak nevadí. Pořád máte možnost si stáhnout pdf soubor se slovíčky a opakovat si z něj, případně využít jiné moduly. Tuto možnost jsme vytvořili z toho důvodu, že je to trošku hravější formou, a navíc je možnost si stáhnout aplikaci quizlet do telefonu (android i iOS) a procvičovat si slovíčka třeba při jízdě MHD.

Odkazy na jednotlivé tematické sady slovíček naleznete zde:

https://quizlet.com/prvnipomocprfuk/folders/modul-01-ceska-verze/sets