O nás

Naše skupina zahrnuje především lektory první pomoci sdružené pod Katedrou učitelství a didaktiky biologie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze (více zde). Výuce první pomoci se zde věnujeme již od roku 2007. Od té doby jsme proškolili stovky studentů, žáků, zdravotníků zotavovacích akcí, pedagogů či vědců.

Základem našich aktivit je výuka volitelných předmětů určených především pro studenty Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (ale mezi studenty se často setkáváme i s právníky, mediky či studenty humanitních oborů). Více o našich kurzech pro studenty lze nalézt v sekci "Nabízené kurzy".

Logo týmu (autor: Mgr. Anna Pinkr Grafnetterová)

Část týmu v roce 2018. Foto: První pomoc na PřF UK
Část týmu v roce 2018. Foto: První pomoc na PřF UK
Část týmu v roce 2017. Foto: První pomoc na PřF UK
Část týmu v roce 2017. Foto: První pomoc na PřF UK
Část týmu v roce 2016. Foto: První pomoc na PřF UK
Část týmu v roce 2016. Foto: První pomoc na PřF UK

Kromě toho ale nabízíme školení první pomoci pro firmy či "školy" (ať už se jedná o školení učitelů či žáků). Jsme schopní mít např. "stánek" na sportovním či projektovém dnu a nebo intenzivně proškolit skupiny podle toho, kolik času jsou školy ochotny první pomoci věnovat.

Nabízíme rovněž akreditovaný kurz "Zdravotník zotavovacích akcí" či např. kurzy "První pomoc pro pedagogy - aneb jak ji poskytovat a jak ji učit".

Když nám to časové možnosti dovolí (většina našich lektorů má své odborné studium či zaměstnání a první pomoci se věnujeme jako koníčku) zajišťujeme zdravotnické hlídky, jezdíme jako zdravotníci na tábory či si jen tak pro legraci uděláme simulaci :-).

Část týmu v roce 2015. Foto: První pomoc ve škole
Část týmu v roce 2015. Foto: První pomoc ve škole

Spolupracujeme se sdružením Záchranáři Žatec, z. s., v rámci kterého tvoříme interní skupinu "Záchranáři Žatec - skupina Praha", dále se vzděláváme, zajišťujeme zdravotnické hlídky či školení první pomoci.


Rovněž spolupracujeme s  Přírodovědci.cz, a to zejména na organizaci "Táborů s PřF UK", kde naši lektoři pravidelně zajišťují zdravotníky a zdravotnická školení pro lektory.