cs

Mgr. Anna Legátová

Vítejte na mých osobních stránkách!

Aktuálně jsem studentkou navazujícího magisterského studia na PřF UK, studuji obor buněčné biologie a konkrétně se zaměřuji na biologii nádorovou. S tím se pojí i má aktuální laboratorní praxe v BIOCEVU, která se specializuje na invazivitu a tvorbu metastáz.

Zároveň od roku 2020 pracuji jako laborantka na Katedře učitelství a didaktiky biologie.

K první pomoci mě přivedlo trénování. Od malička se závodně věnuji badmintonu, s čímž se pojí i jakási povinnost trénovat mladší ročníky. Byly to právě dlouhodobé pobyty na soustředěních s malými dětmi, díky kterým jsem se v roce 2019 rozhodla stát zdravotníkem.

První pomoc na PřF UK mě velmi chytla, proto jsem, když mi po absolvování kurzu ZZA bylo nabídnuto stát se součástí lektorského týmu, nabídku s potěšením přijala. Ovládat alespoň základy první pomoci by podle mého názoru měl umět opravdu každý, jsem tak velmi ráda za to, že se na šíření těchto znalostí mohu podílet.

V roce 2022 jsem se také stala členem první pomoci.

Kromě předávání a šíření dovedností, znalostí a zajímavostí, které mě osobně přijdou důležité, zábavné či fascinující, se také ráda poflakuju po přírodě, probírám se štosy fantasy knih a vychutnávám si okouzlující vůni a kvalitní chuť (převážně zelených) čajů.