cs

Natálie Kučerová

Vítejte na mých osobních stránkách!

Od roku 2021 jsem studentkou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde studuji obor Biologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Geografie se zaměřením na vzdělávání. To, že svou odvěkou lásku k přírodě propojím s povoláním učitele, mi bylo jasné už od základní školy, kde jsem zjistila, jak moc mě právě práce s mladými lidmi naplňuje.
S výukou samotné první pomoci jsem se pak, v nějaké kvalitnější podobě, setkala až při studiu na vysoké škole, kde jsem v prvním ročníku absolvovala terénní cvičení z první pomoci. I díky skvělému kolektivu a intenzivně stráveným dnům plným efektivní výuky ve mně kurz zanechal nesmazatelnou stopu, bylo tedy jasné, že jen u jednoho to určitě neskončí. S kamarády jsme se tak postupně přihlásili na všechny doplňkové předměty (Simulace zimní, Simulace letní, Komplexní krizová komunikace, Běžná a krizová komunikace ve škole) a v létě roku 2023 jsem absolvovala i kurz Zdravotníka zotavovacích akcí. Po obou kurzech zaměřených na didaktiku první pomoci a úspěšném složení závěrečných zkoušek jsem se pak v lednu roku 2024 stala Členem první pomoci.
Možnost stát se součástí lektorského týmu u nás na fakultě pro mě představovala obrovskou výzvu, ve chvíli, kdy jsem tuto nabídku obdržela, jsem ale neváhala ani minutu. Podílet se na vzdělávání široké veřejnosti v takto klíčové problematice je pro mě obrovská čest. Zároveň i já sama se mohu touto formou neustále vzdělávat a doplňovat si své znalosti v oboru, za což jsem upřímně vděčná.
Největší relax pro mě představuje jóga, milovaná hudba a samozřejmě čas strávený s mými přáteli. V létě mě pak, spíše, než někde na pláži, potkáte na některých českých horách, kde budu dost pravděpodobně, s fotoaparátem v ruce, obdivovat přírodní krásy naší země.
Tak zatím a na viděnou na kurzu!